Skuteczna naprawa szyb- samodzielna czy powierzona fachowcom?

Czysta i przejrzysta szyba jest podstawowym elementem bezpiecznej jazdy. Wszelkie znajdujące się na jej powierzchni zarysowania sprawiają, iż widoczność maleje. Jest to zauważalne zwłaszcza w porach nocnych. Czy rysom na szybach samochodowych można jakoś zaradzić?

Zabieg polerowania szyb samochodowych

Polerowanie szyb jest w stanie przywrócić szklanej powierzchni jej pierwotny wygląd. Podczas tego zabiegu usuwane są rysy, mikrorysy i wszelkie zadrapania. Naprawa szyb jest świetną opcją dla osób, które chcą uniknąć kosztownej wymiany. Co ważne, w trakcie całej procedury należy zastosować odpowiednią technologię i dobrą pastę polerską, żeby nie doprowadzić do zniekształceń optycznych. Specjalistyczne firmy korzystają z trzech popularnych metod polerowania: Glassern (metoda sucha do średnich oraz głębokich i rozległych zadrapań), Stratch Hog (wieloetapowy system do usuwania głębokich zarysowań) oraz Geoforce (uniwersalna metoda mokra). Masz problem z przejrzystością szyb okiennych? Sprawdź profesjanalne polerowanie szyb w Polsce.

Rysy na szybie samochodowej a prawo

Pęknięcia na szybach nie tylko zmniejszają ich estetykę, ale też ograniczają widoczność. Oddziałują tym samym na bezpieczeństwo kierowcy, jego pasażerów, jak i wszystkich innych uczestników ruchu. Właśnie dlatego policjant w razie zauważenia znacznych rys może nałożyć na właściciela pojazdu mandat. W skrajnych przypadkach może nawet zatrzymać dowód rejestracyjny. Z tego względu nie warto czekać, aż rysy zaczną się pogłębiać. Naprawa szyb powinna być wykonana jak najszybciej, aby uniknąć poważniejszych konsekwencji wynikających z ich złego stanu.

Pęknięcia na szybach- konieczna wymiana czy można je naprawić?

Na całe szczęście pęknięcia na szybach nie oznaczają od razu konieczności wymiany szklanej powierzchni. Należy jednak pamiętać, że wiele zależy od wielkości i rodzaju defektu. Naprawa szyb jest możliwa w przypadku niewielkich rys, których średnica wynosi maksymalnie 20 mm. Co ważne, muszą być one zlokalizowane minimum 10 cm od krawędzi szyby samochodowej. Polerowanie szyb pozwala na szybkie rozprawienie się z uciążliwymi rysami. Sprawdź jak wygląda usługa naprawa odprysków na szybie okiennej w profesjonalnej firmie działającej na terenie całego kraju.

Kiedy polerowanie szyb najlepiej powierzyć fachowcom?

Polerowanie szyb pojazdu przeprowadzone samodzielnie może nie dać spodziewanych efektów. Zwłaszcza głębokie i znacznie wyczuwalne pod palcem rysy, bardzo trudno jest usunąć samemu. Specjalistyczne firmy do naprawy szyb, używają profesjonalnej chemii montażowej i odpowiednich narzędzi. Kierowca decydujący się na samodzielną naprawę szklanej powierzchni musi pamiętać, że niewłaściwe uzupełnienie ubytku może sprawić, że płaszczyzna nie będzie jednolita, a ponadto uszkodzenie może się pogłębić. Wyspecjalizowane firmy mają ogromne doświadczenie i korzystają z wysokiej jakości środków chemicznych. Dzięki temu można mieć pewność, że naprawa będzie trwała i da doskonałe rezultaty. W przypadku braku narzędzi, umiejętności i wiedzy, najlepiej jest skorzystać z usług jednego z profesjonalnych warsztatów. Koszt takiej usługi zależy od rodzaju i wielkości defektu, a także cennika danej firmy. Średnia cena naprawy szyby wynosi ok. 200 złotych.