Uprawa nietypowych jagód

Wspaniały świat jagodowego ogrodnictwa to nie tylko truskawki, maliny i borówki, zachwycające swoim wyglądem. Pomyśl o jagodach goi lub rokitnikach, czarnej czereśni i wiśni.

Niezwykłe rośliny jagodowe dodają atrakcyjności i egzotyki do podwórkowego ogródka. Gdy przestrzeń jest ograniczona, jagody są idealnymi roślinami doniczkowymi. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć od nietradycyjnych jagód w doniczkach.

Uprawa jagód w doniczkach

Ogrodnictwo z wykorzystaniem doniczek na owoce jagodowe jest doskonałą opcją, jeśli nie masz zbyt dużej powierzchni ogrodowej. Będziesz musiał zebrać pojemniki, które są wystarczająco przestronne dla roślin o dojrzałej wielkości. Innym ważnym elementem w ogrodnictwie doniczkowym jest dobre odprowadzanie wody.

Niezależnie od tego, czy sadzisz truskawki, czy też uprawiasz nietypowe jagody w doniczkach, najprawdopodobniej będziesz musiał umieścić pojemniki w miejscu, w którym będzie dużo bezpośredniego słońca. Choć potrzeby poszczególnych gatunków są różne, większość jagód produkuje najwięcej owoców przy sześciogodzinnym nasłonecznieniu w ciągu dnia.

Kiedy uprawia się jagody w pojemnikach, ważne jest nawadnianie. W zależności od wybranych nietypowych roślin jagodowych, konieczne może być podlewanie kilka razy w tygodniu.

Nietypowe jagody w doniczkach

Będziesz zaskoczony, jak wiele niezwykłych roślin jagodowych jest dostępnych w sprzedaży. Maliny miodowe, borówki, porzeczki i morwy to tylko wierzchołek góry lodowej. Uprawa niezwykłych jagód w doniczkach jest fascynująca, ponieważ każda nietypowa roślina jagodowa ma swój własny, niepowtarzalny wygląd i swoje wymagania kulturowe.

 • Borówki brusznice są atrakcyjnymi, nisko rosnącymi krzewami, które rozwijają się skutecznie w cieniu, tworząc wspaniałe czerwone jagody.
 • Wiciokrzew siny tworzy atrakcyjne, srebrzysto-zielone liście, które jesienią zmieniają kolor na jasnożółty. Niezależnie od tego, czy doniczki są umieszczone w słońcu, czy w cieniu, roślina nadal wytwarza małe, niebieskie jagody.
 • Jagody Goi są dość wysokie w stanie dzikim, ale kiedy są częścią ogrodu doniczkowego, rosną aby dopasować się do doniczki, w której są posadzone, a następnie zatrzymać. Ten krzew ma egzotyczne liście i jest niezwykle tolerancyjny na ciepło i zimno.
 • Kolejną propozycją jest gujawa chilijska, wiecznie zielony krzew, który po osiągnięciu dojrzałości może urosnąć do wysokości od 1 do 2 metrów. Wymaga ciepłego klimatu do sadzenia na zewnątrz, ale sprawia, że jest to wspaniała roślina pojemnikowa. Owoce guawy wyglądają jak czerwonawe jagody i są lekko pikantne.

Uprawa jagód w doniczkach jest przyjemna i smaczna. Uprawa nietypowych jagód w doniczkach to także świetny sposób na poszerzenie wiedzy na temat dostępnych nietypowych roślin jagodowych.

4 Replies to “Uprawa nietypowych jagód”

 1. U mnie sprawdził się Wiciokrzew siny – nie mam zbyt dużo miejsca w ogrodzie z dobrym nasłonecznieniem, a ta roślina nie wymaga dobrych warunków.

  Piękne firany do swojego domu kupisz w https://twojefirany.pl

 2. Ja natomiast polecam Jagody Goi, które dopasowują się do wielkości doniczki i zatrzymują swój wzrost.

  Często korzystam z konsultacji farmaceutycznych https://vitallclinic.pl

 3. Jeśli nie masz czasu na zajmowanie się swoimi krzakami to Jagody Goi są najlepsze 🙂

  Gdy Twój dom zaatakuje spuszczel to jak najszybciej skorzystaj z usługi spuszczel zwalczanie

Comments are closed.