Sposób na nudę, czyli popularne gry przeglądarkowe

Gry przeglądarkowe przyciągają rzesze fanów z całego świata, i to z wielu powodów. Uczestników przyciąga m.in. brak konieczności pobierania danych na komputer, szybki dostęp do swojego konta, a także dynamika rozgrywki oraz niebanalna grafika. Nic dziwnego, że przy walorach, jakie oferują graczom, są wręcz idealnym sposobem na nudę. Przeczytaj, jakie gry przeglądarkowe cieszą się największą popularnością – być może odnajdziesz dla siebie taką, przy której z radością spędzisz swój wolny czas.

Shakes & Fidget – zostań bohaterem!

Pierwszą propozycją jest tytuł Shakes & Fidget. To gra z gatunku RPG w całości rozgrywana w przeglądarce internetowej, wystarczy założyć bezpłatne konto i można rozpocząć przygodę. Wcielamy się w bohatera pochodzącego z jednej z kilku dostępnych klas i rozwijamy swoją postać, wykonując misje czasowe oraz gromadząc przedmioty dodające nowe punkty do statystyk. Do naszych zadań należy również eksploracja lochów i podziemi, gromadzenie pupili czy walki na arenie. Shakes & Fidget oferuje naprawdę wiele możliwości i okazuje się niezwykle wciągające – wkrótce robi się wszystko, by zdobyć kolejny poziom albo pokonać następnego bossa. W tą grę przeglądarkową da się grać bez jakiegokolwiek wkładu pieniężnego, choć dzięki wydaniu prawdziwej gotówki rozwój postaci następuje znacznie szybciej.

Plemiona – klasyka sama w sobie

Dla fanów średniowiecza polecamy strategiczne gry przeglądarkowe 2021, których przedstawicielem i klasycznym przykładem jest gra Plemiona. To strategia czasu rzeczywistego, gdzie gracz rozwija własną osadę i ma na celu jej rozbudowę oraz zdobycie jak największej chwały. Można zdobywać surowce zarówno przed produkcję, jak i poprzez grabieże okolicznych wiosek, należących również do innych graczy. Przy czym należy uważać, by nie natrafić na fortecę nie do zdobycia, dlatego ważne jest tworzenie armii do obrony. Natomiast tytułowe plemiona to grupy zrzeszające graczy wspomagające siebie wzajemnie w przypadku ataków lub zdobywania dodatkowych surowców. Plemiona należą do jednych z najstarszych gier tego typu zaadoptowanych na polskie warunki, a rozgrywka wciąż jest popularna, o czym świadczy niedawne otwarcie serwerów gry Plemiona 2.

Do znaczących reprezentantów gier przeglądarkowych zalicza się m.in.: Forge of Empires, Elvenar, Grepolis, The West i inne. Wszystkie one wciąż funkcjonują i mają się dobrze, gromadząc przed monitorami tysiące graczy. Wystarczy przeszukać głębiny Internetu, by wyłowić z nich perełkę, w którą gra się wspaniale pomimo upływu lat.